ERICKSON KOÇLUK MEŞALESİ

Yaşam bize davetler sunar. Bizler bu davetlere icap eder ya da etmeyiz, farkındalıkla ya da farkında olmadan seçimlerimizle ilerleriz. 2008 yılında bizi bugünlere taşıyacak olan değerli bir davet almıştık. Erickson Koçluk Okulu’nun İzmir’de tanıtımı vardı ve bir seçim yapıp bu davete katılmıştık. Öncesinde “Yöneticiler için Koçluk Eğitimleri” programı almış, faydalı sonuçlarını deneyimlemiş olarak, zaten bildiğimiz bir konu düşüncesi ile katıldığımız tanıtımda Prof. Milton Erickson ve Dr. Marilyn Atkinson isimlerini ilk kez duymuştuk. Erickson’ın hayat hikayesinden, çalışmalarından çok etkilenmiştik. Atkinson’ın, hocası Erickson’dan aldıklarını insanlığın faydasına sunmak üzere, hocasının ismiyle dünyanın pek çok noktasına ulaşmış bir okul kurması ise ilham vericiydi… Nihayetinde eğitime katılmaya karar vermiştik.

Programımızı, tıp doktoru olan, uzun süre doktorluk yaptıktan sonra, İNSAN odağındaki çalışmalarına yeni yolundan devam etme kararı veren Dr. Zerrin Başer’den aldık. Koçluğun Bilimi ve Sanatını, insan odağındaki engin bilgi ve deneyimi ile harmanlaması, bir yandan şık ve zarif duruşu, öte yandan bizi alıp götüren sesiyle adeta büyülenmiştik.

Program; bilgi ve uygulamaları ile dopdolu ve sistematik, araçları ile zengin ve kolaylıkla uygulanabiliyordu. Bugünün insanının en çok ihtiyacı olan, kısa sürede hızlı ve güçlü sonuç almayı, sadelik ve kolaylıkla sağlıyordu.

Sonuç olarak, sadece kişisel gelişim niyetiyle başladığımız programın ilk modülü sonunda, yaşamımızın ve işimizin odağına “ERICKSON KOÇLUK MEŞALESİ”ni aldık. O gün bügündür bu meşaleyi taşımaktan onur duyuyoruz.

Ve şimdi de size bir davet sunuyoruz, gelin Erickson Koçluk Meşalesi ışığında buluşalım, tanışalım, konuşalım!