Çakır Dilek Yunar

Dokuz Eylül Maliye Diploması ile yolculuğunun ilk durağı olarak Maliye Bakanlığı İzmir Defterdarlığı’nı seçmiştir. Her yolcunun hikayesi farklıdır, farkı yaratan ise vizyon ve attığın adımlardır diyerek Ege Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nde Bilgisayar Programcılığı eğitimi alıp İzmir Defterdarlığı Bilgi İşlem Merkezi’nin kuruluş takımında yer almıştır.

Bir yandan yüksek lisansına odaklanmış, diğer yandan finans sektörüne atılmıştır. Yapı Kredi Bankası’nda Mali Tahlil Uzmanı olarak göreve başlayıp, Mali Tahlil Birim Başkanı, Ticari Müşteri Temsilcisi, Şube Müdür Yardımcısı, Bölge Müdür Yardımcısı ve Şube Müdürü unvanlarında görevler almıştır.

Öğrenme ve gelişim aşkı ile Eğitici Eğitimi Programını tamamlayarak Profesyonel Eğitmen Rozetini takmış, Yapı Kredi Akademi’de eğitimler vermiştir.

2008 yılında emekli olup yaşam boyu üretme ilkesiyle harekete geçip “Profesyonel Koçluk” ile tanışmış, Koçluk Eğitimi’nin ilk modülünü tamamladığı gün usta bir “Koç” olmaya karar vermiştir.

Ardından koçluk odaklı bireysel ve kurumsal çalışmalara imzasını atmış, ICF Türkiye – Bölge Temsilcisi ve Projeler Kurulu Üyesi olarak sektörün gelişimine önderlik etmiştir.

Gerçekleştirilen her hayal yeni hayallere davetiyedir! Yeni hayalinin adresi Kanada’da İngilizce öğrenmek olmuş ve cebinde hikayeleri, gözlerinde umudu, dünyanın pek çok yerinden yol arkadaşları ve yeni hayalleri ile dönmüştür.

Genişleyen vizyonu ile 2019 yılında Wish And Future Gelişim Merkezi’ni kurmuştur. Böylece bireylerin ve kurumların gelişimlerine yol arkadaşlığının yanı sıra yurt dışına gidecek öğrenci ve ailelerin yolculuklarına da arkadaşlık etmektedir.

Pozitife odaklı, öğrenme ve öğrendiklerini paylaşma aşığı, sade ve kolay yaşam felsefesinde, vizyoner kimliğiyle fayda üretmeye ve hayallerinde ilerlemeye devam etmektedir.

SERTİFİKALARI

Yapı ve Kredi Bankası Eğitici Eğitimi

Yapı ve Kredi Bankası Akademi Sertifikaları

Ziya Baran Hızlı Okuma Eğitmenliği

TEGV Gönüllü Eğitmenlik Sertifikası

TEGV Okuyorum Oynuyorum Programı Eğitmeni ve Uygulayıcısı

Erickson College International PC (Professional Coach)

Erickson College International Yüksek Performanslı Takım Koçluğu

Erickson College International Dönüşümsel Eğitici Eğitimi

Erickson College International NLP Practitioner and Master

Erickson College International Quantum Dört Kadranlı Düşünme Eğitimi I-II

“Soulonics Spiral Dynamics” Eğitimi I-II

Erickson College International Bilinç Aşamaları Farkındalığı Eğitimi

Optimum Denge Modeli (ODM) I-II

Erickson College International Creating Transformational Metaphors Eğitimi

Bütünsel Kuantum Okuma (BÜKO) Eğitimi

“Heal Your Life” Eğitimi

Şiddetsiz İletişim Eğitimi

“ORSC Fundamentals” Eğitimi

Maya Şaman Öğretileri Eğitimleri

Hayatın Algoritması – “Evrenin Dili Matematiktir” Eğitimi